Kézbe vettük a csokimikulást, aminek bűn leharapni a fejét
Egy csepeli gyárban évszázados eljárásokat felélesztve olyan csokimikulások készülnek, amit nem kap meg a sarki közértben.
Egy csepeli gyárban évszázados eljárásokat felélesztve olyan csokimikulások készülnek, amit nem kap meg a sarki közértben.
Erős kakaóillat lengi körül a Rózsavölgyi csokoládé műhelyét a Soroksári úton. A frissen pörkölt kakaóbabnak van ilyen szaga. Ez jót jelez, hiszen innen (is) lehet tudni, hogy a kis családi vállalkozás valódi csokoládét készít, valódi kakaóbabból. Bepillantottunk a műhelyükbe, ahol a bonbonok, táblák, szobrok, forró csokoládék, drazsék és még sok minden más készül.
Javában dúl a budapesti gasztroforradalom, melynek keretein belül sorra nyílnak a fővárosi csokoládéboltok. Mennyire sznob, ami kézműves? Miért jobb a trüffel a virágnál? És legfőképp, főzhető-e édességből pálinka? Nem reprezentatív beszámolónk a fővárosi csokoládéhajnal résztvevőiről.
Miért lila a Milka, és a Cadburry? És miért ezt a színt választotta a magyar Willy Wonka, Mészáros Gábor is új csokiüzemének alapszínéül?
Felderítettük a marketingesből lett csokigyáros, Mészáros Gábor birodalmát. Videósunk egy „szakértőt” és egy dietetikust is magával vitt a kirándulásra. Takács Andris gyerekszemmel kísérte végig a csokigyártás folyamatát, Klima Anita pedig arra hívta fel a figyelmet, milyen csokifélét hogyan és milyen mennyiségben fogyasszunk.